Plastyczny kącik

Witam w plastycznym kąciku ? miejscu barw i plamek; miejscu, w którym powstają wyjątkowe dzieła kilkuletnich artystów?
?bo na naszych zajęciach każde dziecko staje się artystą. Niczym nie ograniczonym, wędrującym po krainie swojej dziecięcej wyobraźni.

Świadomie i celowo nie pokazuję dzieciom wzorcowej pracy, aby uciekać od szablonów i powielania schematów. Nie zabraniam pokolorowania jeża na tęczowo, kiedy widzę, że u dziecka potrzeba użycia kilku kolorów jest silniejsza, niż chęć wiernego odwzorowania rzeczywistości. Nie zabraniam również użycia czarnego koloru, kiedy dziecko za jego pomocą chce się wyrazić. Stawiam przede wszystkim na działania plastyczne, które pozwalają na poznawanie we własnym tempie danej techniki. W moich pomysłach na prace często wracamy do poznanej wcześniej techniki, ale zawsze w nowym wydaniu, używając innych materiałów do malowania, innego papieru, wykorzystując przedmioty codziennego użytku, niekojarzące się z plastyką. To rozwija w dzieciach kreatywne podejście do świata i stawianych przed nimi problemów.

W naszych pracach nie zawsze najważniejszy jest efekt końcowy. Większą wagę przywiązuję do procesu tworzenia, który wymaga od dzieci dużego skupienia, łączy w sobie doznania sensoryczne i kształtowanie się poczucia estetyki. Malując farbami, używamy tylko kolorów podstawowych, sami według potrzeby mieszamy nowe kolory, uzyskując zaskakujące rezultaty.
Czasem trzeba się pobrudzić, czasem rączki bardzo się kleją, czasem nawet buzia ma na sobie kolory naszej pracy, ale to wszystko wiele nas uczy i kiedyś zaowocuje.

Kilka słów o mnie:
Ukończyłam Edukację Artystyczną w zakresie plastyki i muzyki. Sztuki plastyczne od zawsze były obecne w moim życiu i już jako dziecko wiedziałam, że zwiążę z nimi moją przyszłość. Realizuję swoją pasję nie tylko w pracy dydaktycznej, ale również po godzinach ? np. tworząc oryginalne i nowoczesne rękodzieło, ucząc się nowych technik, poszukując środków wyrazu oraz form upiększania mojego najbliższego otoczenia.

Zapraszam do kontaktu!
Paulina Nowak

Galeria

Aktualności:

 

Pytania? Pytaj...